Retrofit obrabiarek CNC

Wykonujemy modernizację obrabiarek CNC w oparciu o najwyższej jakości podzespoły bazując na sprawdzonym i cenionym w branży obrabiarek sterowaniu CNC. Dostarczane komponenty i podzespoły pochodzą od jednego dostawcy, który gwarantuje niezawodne działanie. Zastosowanie napędów dobranych indywidualnie do Państwa maszyny, współpracujących z niezawodnym i precyzyjnym odczytem pozycji liniowej (kątowej) w połączeniu z najwyższej klasy elektroniką PLC gwarantuje niezawodne działanie maszyny przez wiele lat eksploatacji.

Retrofit obrabiarki CNC / NC / maszyn konwencjonalnych:

  • wzrost produktywności na bazie solidnego korpusu maszyny
  • wzrost produktywności w oparciu o możliwości nowego sterwania CNC
  • zredukowanie przestojów serwisowych – nowe napędy, liniały, sterowanie
  • redukcja zużycia energii
  • możliwość wdrożenia automatyzacji produkcji

Każdy retrofit zaczynamy od starannego przeglądu stanu technicznego maszyny. Wraz z Kontrahentem ustalamy plan działania oraz oczekiwane rezultaty wdrożenia automatyzacji. Na podstawie przeprowadzonego rozpoznania nasz zespół inżynierów rozpoczyna kompleksowe przygotowanie planu modernizacji maszyny. Wieloletnie doświadczenie zawodowe wraz z licznymi szkoleniami i kursami praktycznymi z najnowszych rozwiązań pozwalają nam na najlepsze dopasowanie niezbędnych komponentów do Państwa zapotrzebowania.

Modernizacja maszyn zwiększa konkurencyjność firmy przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Retrofit obrabiarki CNC to koszt około 50% w przypadku zakupu nowej maszyny o analogicznych parametrach i możliwościach obróbczych.

Modernizacja sterowania maszyny CNC

Retrofit maszyny powiązany jest z modernizacją sterowania obrabiarki, a co za tym idzie z wdrożeniem nowych funkcji i zwiększeniem produktywności sterowania oraz z możliwością zastosowania najnowszego oprzyrządowania podnoszącego wydajność, niezawodność oraz bezpieczeństwo operatorów i samej maszyny.

Wraz z wdrożeniem nowego sterowania świadczymy dodatkowo usługi w zakresie:

  • szkolenia z obsługi nowego sterowania
  • implementacji nowych funkcji
  • analizy technologicznej

Modernizacja i automatyzacja parku maszyn

W obecnej sytuacji zwiększania konkurencyjności firm i produktów szukamy obszarów, w których możliwe są do zastosowania usprawnienia i poprawa wydajności, tzw. wąskich gardeł w produkcji. Nasi Klienci borykali się z problemami dotyczącymi braku możliwości współpracy maszyn na linii produkcyjnej; przestojów – maszyna czeka na operatora; dodatkowe czynności wokoło produkcyjne – przezbrojenia itp. Posiadane doświadczenie pozwoliło nam usprawnić proces i zlikwidować przestoje wraz z wdrożeniem planowania produkcji i automatyzacji wytwarzania.