Coboty - współpraca człowieka i robota

Coboty, czyli roboty współpracujące, to silnie rozwijająca się gałąź i coraz popularniejszy kierunek w automatyzacji produkcji. Z wielu względów firmy decydują się na wybór robota współpracującego, który dosłownie ‘ramię w ramię’ pracuje z człowiekiem. Specyfika cobotów pozwala na ich wzajemną pracę z ludźmi, a zaawansowane technologie bezpieczeństwa umożliwiają pracę bez konieczności stawiania wygrodzeń.

 

Zastosowanie cobotów jako najlepszego rozwiązania w procesie robotyzacji produkcji ma główne zastosowanie przy pracach związanych z manipulowaniem detalem, montażem elementów oraz wykonywaniem operacji precyzyjnych przy asyście operatora. Jednocześnie coboty nie przyczyniają się do znacznego zmniejszenia zatrudnienia, gdyż stanowiąc w głównej mierze wsparcie dla pracowników, a nie ich zastępują.

Coboty pracują więc bezpośrednio z człowiekiem, cechują się łatwością wdrażania i stanowią interesującą propozycję dla firm planujących zmiany w produkcji z uwzględnieniem robotyzacji. W przypadku zainteresowania Państwa tym rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu. Nasz doradca przedstawi kalkulację oszczędności z takiej inwestycji oraz zaprezentuje rozwiązanie najlepsze dla Państwa firmy.

Poznaj oszczędności płynące z inwestycji w robotyzację. Uzupełnij podstawowe informacje na temat Twojej Firmy, a my przedstawimy Ci kalkulację zwrotu z tej inwestycji.

Rentowność

Chcesz poznać czas zwrotu z inwestycji w  robotyzację?